Biblioteczka Montessori - nowościGłównym celem programu Montessori jest pomoc dziecku w osiągnięciu przez nie pełnego potencjału we wszystkich sferach życia. Zajęcia sprzyjają rozwijaniu zdolności społecznych, emocjonalnemu wzrastaniu oraz podnoszeniu koordynacji fizycznej, jak również poznawczemu przygotowaniu do przyszłego intelektualnego wysiłku akademickiego. Pod kierownictwem specjalnie przygotowanego nauczyciela, całościowy program nauczania pozwala dziecku doświadczyć radości uczenia się, czerpać przyjemność z procesu nabywania tej wiedzy i zapewnia rozwój poczucia jego własnej wartości. Dostarcza doświadczeń, z których dzieci tworzą swą wiedzę.


Przeprowadzone przez dr Montessori obserwacje rodzajów przedmiotów, które sprawiają dzieciom przyjemność i do których wielokrotnie wracają doprowadziły do zaprojektowania wielu sekwencyjnych, pobudzających różne zmysły i pozwalających na dokonanie autokorekty, pomocy edukacyjnych. *

Jakiś czas temu pojawiła się na rynku wydawniczym seria kart, książek i pomocy dydaktycznych przeznaczona do pracy właśnie metodą Marii Montessori... Biblioteczka Montessori. Opisywałam Wam je tutaj, tu i tu. Dziś pokażę Wam nowości, którymi zachwycona jestem ja, ale moje dzieci również.Astronomia - prawdziwa gratka dla każdego mniejszego jak i większego fana kosmosu. Zestaw, w skład którego wchodzi obrotowa mapa nieba, przewodnik po gwiazdozbiorach, książeczka wyjaśniająca podstawy wiedzy astronomicznej oraz 60 kart trójdzielnych robi wrażenie.


Coś z czym nie mieliśmy jeszcze do czynienia to zdecydowanie obrotowa mapa nieba wykonana z tektury, ale posiada również plastikową, przezroczystą część pozwalającą ustawić kierunek i godzinę. Mapa prezentuje tylko nocne niebo na półkuli północnej i pozwala na obserwację gwiazd i gwiazdozbiorów przez cały rok. O tym jak korzystać z mapy dowiemy się z dołączonego do zestawu Przewodniku po gwiazdozbiorach. Znajdziemy w nim również kilka praktycznych porad dla początkujących astronomów, a także szczegółowo omówiony każdy gwiazdozbiór.Z książeczki Astronomia wzbogacimy naszą wiedzę o Układzie Słonecznym, znajdziemy w niej słowniczek z najważniejszymi pojęciami, propozycję zabaw z wykorzystaniem zestawu oraz niezłą dawkę informacji połączonych z doświadczeniami, które warto z dzieckiem wykonać.
Znakomitym dopełnieniem zestawu są karty posiadające cudowne ilustracje. Każda planeta, Słońce, Księżyc, kometa, planetoida, meteor czy galaktyka ma swoją kartę kontrolną, kartę z obrazkiem oraz kartę z podpisem i z definicją. Karty można wykorzystać na różne sposoby w zależności od wieku i stanu wiedzy dziecka.

Biblioteczka Montessori ASTRONOMIA


Jeśli Wasze dzieciaki są średnimi fanami kosmosu, ale za to fascynuje je ludzkie ciało mam i dla nich prawdziwą gratkę... Biblioteczka Montessori CIAŁO CZŁOWIEKA


Zestaw jest bardzo bogaty, zawiera bowiem:
– 11 filcowych modeli narządów wewnętrznych
– książeczkę z podstawowymi informacjami o narządach i układach (kostnym, nerwowym, krwionośnym i mięśniowym)
– 4 przezroczyste folie z układami ciała człowieka
– 13 kart edukacyjnych (13 kart z obrazkami i 13 kart z nazwami narządów)
– plakat z obrysem dziecka (dziewczynka z jednej strony, z drugiej chłopiec) do układania filcowych narządów.


Tak jak w przypadku zestawu kosmicznego tak i w tym przypadku z zestawu można korzystać na wiele sposobów, część z nich została opisana krok po kroku w dołączonej do pakietu książeczce. Dzieciaki zgłębią tajniki ludzkiego ciała, dowiedzą się gdzie znajdują się poszczególne narządy, jakie mają one kształty, funkcje, a także jakie są ich wzajemne powiązania.

Co ważne zestaw ten będzie atrakcją dla 3 latka jak i 6 latka. Wiadomo, że praca z zestawem będzie przebiegać u nich inaczej i to jest duży plus tych zestawów... rosną one razem z dzieckiem.
Moje dzieciaki największą frajdę mają z filcowych elementów dołączonych do zestawu.Oba zestawy są rewelacyjne zarówno pod względem ilości przekazywanej dzieciakom wiedzy jak i jakości wykonania. Jedno niewielkie pudełko, a ileż się dzieje po jego otwarciu. Dziecko uczy się świetnie się przy tym bawiąc. Nauka przez zabawę najlepsza na świecie!


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze