piątek, 3 kwietnia 2020

Zabawy z rolkami

Kreatywnie w domu

Masz w domu rolki po papierze toaletowym? Dziś nasza propozycja jak je wykorzystać i zająć choć na chwilę przedszkolaki. Budowanie wieży, odwzorowania z elementami rywalizacji to musi się spodobać :)


Zanim zaczniemy zabawę musimy przygotować materiał, czyli obkleić rolki kolorowym papierem. Do pierwszej zabawy potrzebujemy również kawałki tektury, na które to przykleimy kółka odpowiadające kolorom rolek.
Zabawa polega na naprzemiennym układaniu tektury i rolek. Rolki układamy na tekturze zgodnie z tym jakie kolory kółek się na niej znajdują. Jak wysoką wieżę uda się ułożyć dzieciom? Czy uda się wykorzystać wszystkie rolki? Wszystko zależy jak gęsto nakleicie kolorowe kółka na tekturę. Im jest ich mniej tym trudniej ułożyć wyższą wieżę.Do kolejnych zabaw wykorzystaliśmy przygotowane już rolki. Każda kolorową rolkę przecięłam na pół i przygotowałam karty, według których będzie przebiegać zabawa. Do zabawy można włączyć element rywalizacji... kto pierwszy ułoży zgodnie z wzorem.
A jak bawiły się moje domowe przedszkolaki? Zobaczcie sami... Zapraszam również do subskrybowania naszego konta na YOUTUBE :) KLIK

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates