SZARA MYSZ od Kargulek

Uwielbiam pomoce edukacyjne tworzone z pasji, w których wykonanie twórcy wkładają całe swoje serce. Mało tego, że ja je uwielbiam to moje dzieciaki bardzo lubią na nich "pracować". Dziś pokażę Wam jedną z takich pomocy na widok której i Wam z pewnością zaświecą się oczy :) 

Układanka lewopółkulowa SZARA MYSZ to pomoc edukacyjna dla dzieci powyżej 3 roku życia - bawi się nią u nas 2,5 latek, 6 a nawet i 7 latek. Z powodzeniem można rzec, że zabawka rośnie razem z dzieckiem.

 
W zestawie znajduje się geoplan w kształcie sera - przyznam się, że wykonany został po mistrzowsku i wygląda zjawiskowo. Mamy też 16 jakże uroczych myszek - po cztery w każdym z czterech kolorów: biały, beżowy, szary czarny. Całość jeśli chodzi o układankę lewopółkulową dopełnia zestaw kart do odwzorowań - te zaś mamy w ilości 20 sztuk.
Pamiętajmy! Dziecko podczas odwzorowywania zawsze powinno układać myszki od góry do dołu, od lewej do prawej strony, czyli w kierunku, w którym czytamy i piszemy.Myszki jako element układanki są wykonane są z drewna, pokryte zaś filcem. Ich wielkość jeść jest idealna zarówno dla małych rączek jak i dla tych nieco większych.


SZARA MYSZ to nie tylko układanka lewopółkulowa... to również świetna pomoc do ćwiczenia małej motoryki - gumki recepturki w połączeniu z kołkami dają niezły wycisk małym paluszkom. Dodatkowo w zestawie znajduje się 20 kart do odwzorowań różnych układów gumek - warto zwrócić uwagę, iż w zestawie znajdują się dwa kolory gumek - biały i czarny.Ci co dokładnie przyglądnęli się pierwszemu zdjęci, z pewnością zauważyli dwie duże kostki... kostka koloru (boki kostki mają kolor odpowiadający kolorom myszek) oraz kostka z cyframi 1, 2, 3 i znakiem zapytania. 

Zapytacie po co nam kostki do układanki lewopółkulowej? 

Otóż... gdy nasz geoplan odwrócimy na drugą stronę, naszym oczom ukaże się tajemniczy labirynt - to gra, podczas której myszki będą zajmować wolne pola zgodnie z kodem wyrzucanym na kostkach. Świetny pomysł na zabawę, która nie tylko będzie uczyć dzieci rywalizacji między sobą ale i jakże trudnej sztuki radzenia sobie z porażką. Dodatkowo te młodsze dzieci nauczą się czy też utrwalą liczenie do 3 :)Na kostce wśród cyfr znajduje się znak zapytania. Nie zdradzę Wam po co... niech powieje odrobiną tajemniczości ;)

Całość zestawu dopełnia piękny bawełniany worek, do którego to można po skończonej zabawie schować wszystkie myszki :)


Jak sami widzicie - jedna zabawka, a możliwości zabawy duże. Mało tego... na dniach postaramy się Wam pokazać jak fajnie można wykorzystać SZARĄ MYSZ do różnych innych zabaw i jak fajnie nawet te najmłodsze dzieciaki 2-3letnie można wciągnąć do "nauki" oczywiście nauki przez zabawę bo w takim wieku to jedyna i słuszna droga nauki :)


POLECAMY :)

https://www.kargulek-zabawki.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze