Moje pierwsze memo - KOLORY

 

 

Jakiś czas temu pokazałam Wam książeczkę - memo inne niż wszystkie KLIK. Dziś przybywam z kolejną książeczką z tej serii. Pierwsza dotyczyła zwierzaków, kolejna obfituje w kolory.

Połączenie książeczki z grą memo to rewelacyjny pomysł. 5 rozkładówek, a na nich kolory. Każda rozkładówka to całostronicowy obrazek nawiązujący kolorystyką ale i tematyką do schowanych w memo ilustracji. Za każdym razem dziecko ma cztery pary kolorów do odszukania. Obrazki ukryte są w dwuczęściowych okienkach, które można zasłaniać tak, by obrazka nie było widać bądź odsłaniać. Dziecko bez problemu radzi sobie samodzielnie z ich odsłanianiem i zasłanianiem. 

Gdy zagracie razem z dzieckiem, możecie się zdziwić bowiem wśród kolorów poza tymi podstawowymi, wszystkim dobrze nam znanymi kolorami pojawiają się uwaga... te przez nas jeszcze nie odkryte... fiołkowy czy pistacjowy ;) Największym wyzwaniem dla dzieciaczków bez wątpienia jest ostatnia rozkładówka z dwukolorowymi lizakami... niezły trening spostrzegawczości.

Książeczki z tej serii są wyjątkowe, bowiem jest to pierwsze mem, którego elementy nigdy ale to przenigdy się nie zgubią. Z racji tego, iż książeczka ta jest solidnie wykonana, przetrwa niejedną próbę "ataku" małych rączek.
POLECAMY!

Moje pierwsze MEMO - KOLORY


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze