Traktor BLUE-SKY - część edukacyjna

Bardzo lubię pomoce edukacyjne...

-  które rosną wraz z dzieckiem ponieważ służą latami, 

- mają nieograniczone, a przynajmniej baaardzo duże możliwości zabawy bo przy nich dziecko się nie nudzi,

- w których nauka zostaje przemycona przez zabawę bo to najlepszy sposób na naukę.


Daaaawno temu pokazywałam Wam świetna pomoc edukacyjna od moich ulubionych Blue-Sky - TRAKTOR Z MAGAZYNEM. A że było to daaaawno, to przypominam Wam wpis KLIK.

Wowczas pokazałam Wam jedna część z całego zestawu, a mianowicie część manipulacyjną, w której dzieciaki dają niezły wycisk swoim paluszkom, część która z powodzeniem znajdzie zastosowanie w terapii ręki. Odkręcanie, przykręcanie różnego rodzaju śrub czy to paluszkami czy różnymi kluczami, śrubokrętem to świetne ćwiczenie precyzyjnych ruchów palców i dłoni. 


Dziś chciałabym pokazać Wam druga część edukacyjną, która po części również jest manipulacyjna bowiem przyczepa składająca się z podwozia i geoplanu zanim będzie służyć do zabaw edukacyjnych również musi zostać złożona. Ponadto znajdziemy tu magazyn, sznur do zabezpieczenia transportu, kolorowe kołki oraz pęsetę, dzięki której dzieciaki również poćwiczą motorykę małą. Zabawy pęsetą bowiem przyczyniają się do rozwoju prawidłowego chwytu pisarskiego.


Zawartość zestawu robi wrażenie!

Do zestawu dołączonych jest 15 schematów z produktami do sprzedaży. Jest też broszurka ze schematami do układania wzorów na geoplanie, gumki recepturki, karteczki z zamówieniami czy karteczki do zaznaczania towaru, który został wydany.

Zarówno geoplan jak i magazyn możemy wykorzystać do różnych zabaw, a bawić się nimi mogą już nawet dwulatki.

Nauka kolorów...


Odwzorowania...Przeliczanie na dwa sposoby... Dziecko uzupełnia magazyn według zadanej ilości bądź przelicza stany magazynowe i samodzielnie je zapisuje.Mniej,wiecej, a może tyle samo...
Dodawanie i odejmowanie, mnożenie, a nawet dzielenie...

Poza matematyka dzieciaki mogą poćwiczyć również głosowanie, sylabowanie, tworzenie słów, czytanie...

Po odrobinie nauki pora na zabawę (choć i w niej nauka jest przemycana)... Zabawa w sklep, restauracje, kwiaciarnie... Możliwości jest wiele, a dziecięca wyobraźnia podpowie je najlepiej.Jeden zestaw, a możliwości zabawy i rozwoju na różnych płaszczyznach ogromne. Takie właśnie są pomoce edukacyjne BLUE-SKY. I za to ich lubimy 😍
Prześlij komentarz

0 Komentarze