Matura - Język angielski 2023 Wyd. Greg

 

Matura... egzamin dojrzałości, niektórzy twierdzą, że to najważniejszy egzamin w życiu (mogłabym się sprzeczać ;)). Nie tak dawno pokazałam Wam świetną "ściągawkę", czyli świetnie przygotowaną książkę dla wszystkich licealistów i uczniów technikum, maturzystów, a w sumie to dla wszystkich uczniów, które nie do końca "kumają" matematykę, a dzięki której mogą ją zgłębić -  KLIK. Dziś książka z tej samej serii ale pomagająca uczniom "ogarnąć" język angielski.

Materiał w książce obejmuje materiał przygotowujący do matury pisemnej jak i ustnej, poziom podstawowy jak i rozszerzony. Ponad 300 stron rzetelnie przygotowanej treści, wszystko zostało wyłożone w niej jak kawa na ławę, jasno i czytelnie, z szatą graficzną idealną dla wzrokowców. To książka również dla uczniów młodszych klas, którzy chcą na bieżąco powtarzać omawiany na zajęciach materiał, uzupełniać ewentualne "braki".

Na wstępie uczeń dostaje małą wizję tego co go czeka na egzaminie, jak on mniej więcej wygląda, z czego się składa (aż mam ciarki jak przypominam sobie swój egzamin maturalny z języka angielskiego). Później mamy czytelny spis treści, a w nim podział na 3 główne rozdziały...

- Egzamin ustny - opis egzaminu, a w nim zakres materiału plus przebieg oraz przykładowe opracowania egz. ustnego

- Egzamin pisemny - poziom podstawowy i rozszerzony (każdy osobno), a w nim opis każdego poziomu, rozumienie tekstu ze słuchu, tekstu czytanego, znajomość środków językowych, słowotwórstwo, a także wypowiedź pisemna. Wszystko poparte przykładowymi zestawami.

- Gramatyka - poziom podstawowy i rozszerzony, a w niej przedstawione zostały czasy, które uczeń powinien mieć opanowane, ich zastosowanie plus budowa. Oczywiście nie brakuje przykładowych zadań.


Na co warto zwrócić uwagę, to to, że do każdego zadania uczeń otrzymuje możliwość sprawdzenia poprawności rozwiązanego przez siebie zadania bowiem klucz do zadań został umieszczony w kodach QR znajdujących się na każdej stronie. To zdecydowane ułatwienie pracy z książką. Nie trzeba wertować kartek i szukać odpowiedzi gdzieś na końcu książki. Tu z kolei na końcu książki mamy przykładowy egzamin pisemny z rozwiązaniami na poziomie podstawowym. 
Repetytorium zostało przygotowane przez specjalistki z pełną dbałością o poprawność merytoryczną i z uwzględnieniem charakteru egzaminu maturalnego - tak możemy przeczytać na stronie Wydawnictwa. Trzymając tę książkę w ręce i patrząc na jej zawartość nie mogę się nie zgodzić. Uważam, że jest to ogromna pomoc dla uczniów i nie tylko. 


POLECAM!

A maturzystom życzę powodzenia!

*wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Greg.

Prześlij komentarz

0 Komentarze