Matura - język polski - egzamin pisemny 2023 Greg

Kolejny post z cyklu "polecajek" maturalnych... po matematyce ---> KLIK i języku angielskim ---> KLIK przyszedł czas na język polski. Język polski pokażę w dwóch postach: osobno dla egzaminu pisemnego, osobno dla części ustnej egzaminu. Dziś będzie część pisemna.


Jak przypomnę sobie czasy przygotowań do swojej matury to aż przewracają mi się wnętrzności ;) stos najróżniejszych książek... z jednej troszkę, z drugiej troszkę wiadomości. I po co? Jak można mieć jedną obszerną, porządnie przygotowaną książkę, która obejmie wszystkie zagadnienia i wymagane tematy. Jasno i czytelnie, tak aby każdy uczeń mógł "ogarnąć" temat. W dodatku książka, która może być pomocna również dla uczniów młodszych klas, którzy chcą na bieżąco powtarzać omawiany na lekcjach materiał. To taka książka 2w1, "na teraz" i do powtórek przed maturą, ma wszystko co jest do nich niezbędne, bez owijania, krótko, zwięźle i na temat, same konkrety. Mega wydanie!

Książka rozpoczyna się informacjami odnośnie przebiegu i tego jak wygląda matura pisemna z języka polskiego, co wchodzi w skład arkusza, kryteria oceniania i porady dla maturzystów.

W książce uczeń znajdzie omówienia wszystkich epok literackich oraz streszczenia i omówienia lektur szkolnych z poziomu podstawowego - wszystkie 47 lektury! WOW aż tyle ich jest? Już wiem dlaczego nie przepadałam za polskim :) Nasuwa mi się tylko myśl, że w książkę tą powinien zostać wyposażony każdy uczeń ale nie w klasie maturalnej, a w klasie 1, aby mógł pracować regularnie całe 4 czy 5 lat. Toż to opanować wszystko w rok... chyba raczej nie do zrobienia.
Książka ta zawiera również materiały, które ułatwią tworzenie wypowiedzi pisemny - motywy do wypracowań, a także przykładowe tematy wypracowań maturalnych. Jest też przykładowy arkusz maturalny wraz z kodem QR, pod którym to dostępny jest klucz odpowiedzi oraz zasady oceniania.
Repetytorium zostało przygotowane przez specjalistki z pełną dbałością o poprawność merytoryczną i z uwzględnieniem charakteru egzaminu maturalnego - tak możemy przeczytać na stronie Wydawnictwa. Trzymając tę książkę w ręce i patrząc na jej zawartość nie mogę się nie zgodzić. Polecam ją każdemu uczniowi szkoły ponadpodstawowej!A maturzystom życzę połamania pióra!

*wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Greg.

Prześlij komentarz

0 Komentarze