Matura - język polski - egzamin ustny 2023 Greg

Ostatni post z prezentacją książki dla maturzystów 2023. Kto przegapił poprzednie zapraszam, bo warto!

Język polski - egzamin pisemny ---> KILK

Matematyka ---> KLIK 

Język angielski ---> KLIK

Dziś Język polski w wersji ustnej. Od 2023 roku zmieniają się zasady przeprowadzania ustnej części egzaminu maturalnego z języka polskiego. CKE opublikowała listę zadań opartych na wymaganiach przedmiotowych. Mają one na celu sprawdzenie wiedzy maturzystów na temat treści i problematyki lektur.

Wydawnictwo Greg przygotowało świetne repetytorium poświęcone właśnie maturze 2023 w nowej formule. Standardowo książkę rozpoczyna informacja o samym egzaminie... jego czas trwania, opis zestawu zadań, to jak ten egzamin wygląda, zasady oceniania oraz poradnik dla maturzystów.  

Przejrzysty spis treści i lista motywów to zdecydowane ułatwienie pracy z tą książką. Jak przygotować poprawną wypowiedź na maturze ustnej? Nie jeden maturzysta ma z tym problem. W książce tej uczeń uzyska wskazówki i porady jak podejść do tego tematu.


W książce znajdziemy również gotowe odpowiedzi na wszystkie pytania CKE. A jest ich... UWAGA! 227! Wypowiedzi zostały przygotowane z najwyższą dbałością o poziom merytoryczny i zawierają wszystkie niezbędne informacje pozwalające udzielić pełnej i poprawnej odpowiedzi na pytania egzaminatora. Język jakim zostały napisane odpowiedzi są językiem prostym, zrozumiałym, bez zbędnego "owijania w bawełnę", krótko i rzeczowo, tak aby uczeń mógł je w łatwy sposób zapamiętać (o shit! ponad 400 stron do zapamiętania! chyba mi ponownie słabo ;)). 

Każda odpowiedź do pytania ma wstęp, tezę, argumentację, kontekst literacki a także podsumowanie.

Maturzystom życzę powodzenia!


*wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Greg.

Prześlij komentarz

0 Komentarze